Aktualności

DGA Optima: sukces wniosku unijnego na budowę szpitala

2019-04-08

Z wielką dumą informujemy, że Konsultanci spółki DGA Optima opracowali studium wykonalności, wniosek o dofinansowanie oraz analizy finansowe dla projektu "Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka (szpitala pediatrycznego) wraz z jego wyposażeniem", w efekcie czego projekt zyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 56 milionów euro.

więcej

Ekonomiczna Piątka zdobyta!

2019-04-07

Prezesi dwóch poznańskich firm doradczych, dr Marek Pankowski (F5) i Andrzej Głowacki (DGA) pokonali dziś 5-kilometrową trasę biegu Ekonomiczna Piątka nad Maltą. Można śmiało powiedzieć, że bieg ten to poznańska tradycja, w tym roku była to już IX jego edycja, która zgromadziła na starcie około pół tysiąca osób.

więcej

W Polsce są tysiące dobrych firm na sprzedaż

2019-03-14

Jak wygląda rynek fuzji i przejęć w Polsce? W 2018 r. UOKiK wydał 228 zgód na połączenia i przejęcia przedsiębiorców. To najwięcej decyzji od 11 lat. - Prognozy wskazują na gorszy w tym roku rozwój światowej gospodarki, co może sprzyjać kupowaniu firm zagranicznych, bo wiele z nich może stanieć. Ale nim polskie firmy będą rozglądać się za nimi, warto spojrzeć uważniej na krajowy rynek, który nadal wymaga konsolidacji w wielu branżach – mówi Andrzej Głowacki, prezes spółki doradczej DGA SA.

Link do artykułu i wywiadu (nagranie):
https://finanse.wnp.pl/w-polsce-sa-tysiace-dobrych-firm-na-sprzedaz,341148_1_0_.html 

O działalności Inkubatora Wielkich Jutra na konferencji organizowanej przez PFRON

2019-03-07

28 marca w Gmachu Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się Konferencja pod honorowym patronatem Krzysztofa Michałkiewicza, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych pt. INNOWACJE W ZATRUDNIENIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. O godz. 14:10 swoją prelekcję pt. „Innowacje społeczne dla osób zależnych. Działalność Inkubatora Innowacji Społecznych Wielkich Jutra” zaprezentuje Łukasz Klimek z DGA. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!

Program Konferencji można pobrać tutaj oraz na stronie PFRON-u.

14 innowacji Inkubatora Wielkich Jutra wyróżnionych 

2019-03-07

Gorąco zachęcamy do zapoznania sie z innowacjami utworzonymi w ramach projektu INKUBATOR INNOWACJI WIELKICH JUTRA zrealizowanego przez DGA. Spośród 47 innowacji 14 zostało wyróżnionych, a dowiedzieć się o nich więcej można:

- na stronie projektu http://inkubatorwielkichjutra.pl/innowacje-wyroznione/

- w folderze projektowym dostępnym tutaj

- na stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (wszystkie przedstawione innowacje powstały w naszym projekcie!)

Fuzje i przejęcia na Forum Zmieniamy Polski Przemysł

2019-02-28

Jakie są przyczyny porażek na rynku M&A? - takie pytanie zadali sobie eksperci na sesji pośwęconej fuzjom i przejęciom podczas tegorocznej edycji Forum Zmieniamy Polski Przemysł w Warszawie, które odbyło się 27 lutego w Warszawie. W debacie wziął udział m.in. Andrzej Głowacki, Prezes Zarządu DGA.

Czytaj relację: https://finanse.wnp.pl/nie-przeplacac-przy-przejeciach-jakie-sa-przyczyny-porazek-na-rynku-m-amp-a,340754_1_0_0.html

Andrzej Głowacki Przewodniczącym pierwszej Rady Uczelni UEP

2019-02-25

Na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu 22 lutego 2019 r. wybrano pierwszą Radę Uczelni. Nowy organ Uczelni powołany został w myśl przepisów zawartych w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, a jego pierwszym Przewodniczącym został Andrzej Głowacki, Prezes Zarządu DGA S.A.

więcej...

Za nami konferencja podsumowująca projekt Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra

2019-02-17

Za nami konferencja podsumowująca dwie edycje pracy w ramach projektu Inkubatora Innowacji Społecznych Wielkich Jutra. W konferencji udział wzięła liczna reprezentacja Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z Panią Wiceminister Małgorzatą Jarosińską-Jedynak na czele. Ponad stu gości konferencji mogło zapoznać się z innowacjami, które powstały w naszym Inkubatorze.

więcej

Już 500 firm chce restrukturyzacji

2019-02-11

W Polsce aktualnie co najmniej 500 przedsiębiorców złożyło wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Sąd otworzył postępowanie dla 417. I jak widać z zestawienia, ich liczba rośnie, natomiast liczba ogłoszonych upadłości stabilizuje się - podkreśla Andrzej Głowacki, prezes DGA Centrum Sanacji Firm w rozmowie z WNP.PL.

dalej...

Start drugiej edycji projektu Akcelerator Innowacji Przemysłowych IndustryLab II

2019-02-08

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab II – programu realizowanego przez DGA S.A. w partnerstwie z czterema uznanymi w Polsce i na świecie przedsiębiorstwami: spółką H.Cegielski-Poznań S.A. (HCP S.A.), Solaris Bus & Coach S.A., Rosomak S.A oraz H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Projekt stanowi szansę dla startupów i innowatorów przemysłowych, aby wziąć udział w 6-miesięcznym programie akceleracyjnym, w ramach którego każdy z zakwalifikowanych podmiotów otrzyma opiekę mentorską, wsparcie merytoryczne oraz bezzwrotne dofinansowanie w kwocie do 200 000 zł. Na zgłoszenia czekamy do 11 marca 2019 roku.

więcej

Przedsiębiorcy z WKK gościli w DGA

2019-02-06

Styczniowe spotkanie członków Wielkopolskiego Klubu Kapitału odbyło się na zaproszenie Andrzeja Głowackiego – członka zarządu WKK, prezesa firmy DGA SA – w poznańskiej siedzibie spółki. Omówione tematy to m.in. podatki 2019, rozwiązania dot. zarządu sukcesyjnego oraz funkcjonowanie ustawy Prawo restrukturyzacyjne. 
Pełna relacja z wydarzenia: http://naszglospoznanski.pl/wiele-zmian-dla-przedsiebiorcow-w-2019-roku/

Skuteczny model restrukturyzacji w zasięgu ręki
Andrzej Głowacki na łamach wnp.pl

2019-02-01

Ustawa Prawo restrukturyzacyjne funkcjonuje od trzech lat i media donoszą o nielicznych sukcesach. Na kilkaset otwartych postępowań restrukturyzacyjnych sukcesem, co oznacza wykonanie układu, zakończy się kilka, może kilkanaście. W tej grupie będzie kilka rozpoznawalnych podmiotów, może ACTION S.A., może Piotr i Paweł, co skłoni media do obwieszczenia sukcesu ustawy.
Czytaj cały artykuł: https://www.wnp.pl/wiadomosci/skuteczny-model-restrukturyzacji-w-zasiegu-reki,339117_1_0_0.html  

Prasa o projekcie INDUSTRYLAB II

2019-02-01

Polecamy lekturę artykułów na temat projektu INDUSTRYLAB II, do którego - przypominamy - nabór startupów rozpocznie się 8 lutego:

Szukamy startupów!

2019-01-29

DGA S.A. ogłasza nabór do kolejnej edycji Programu akceleracji INDUSTRYLAB. Zgłaszanie innowacyjnych rozwiązań dla czterech dużych firm będzie możliwe od dnia 8 lutego br. Więcej na stronie www.industrylab.pl.

Sukcesja w firmach rodzinnych - umowa z PARP podpisana

2019-01-28

Z radością informujemy, że umowa pomiędzy PARP a DGA  na realizację projektu "Sukcesja w firmach rodzinnych" w partnerstwie z Sudeckim Instytutem Rozwoju Regionalnego została podpisana. Projekt na łączną kwotę blisko 5 mln zł będzie trwał do maja 2022 roku i obejmie 260 firm rodzinnych chcących wdrożyć skuteczną strategię sukcesji.

więcej

DEMODAY - spotkanie podsumowujące projekt "Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra"

2019-01-27

Serdecznie zapraszamy na spotkanie podsumowujące projekt „Inkubator Innowacji Społecznych Wielkich Jutra“ (Temat: Usługi opiekuńcze dla osób zależnych) realizowany przez DGA S.A. Konferencja odbędzie się w Poznaniu 
w dniu 13.02.2019 – CONCORDIA DESIGN, ul. Zwierzyniecka 3. STARUJEMY O GODZINIE 10.30.

więcej

KUKE prognozuje 11-procentowy wzrost liczby upadłości i restrukturyzacji w 2019 roku

2019-01-22

Łączna liczba upadłości i restrukturyzacji ukształtuje się na poziomie ok. 1 200 podmiotów, co oznacza wzrost o około 11% r/r, prognozuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Najbardziej zagrożone branże według tej prognozy to budownictwo i transport.

Czytaj artykuł: https://www.money.pl/gielda/kuke-liczba-upadlosci-i-restrukturyzacji-firm-wzrosnie-o-ok-11-r-r-w-2019-r-6340871716440193a.html

Szczegóły programu akcelarycjnego IndustryLab II wybranego do realizacji przez PARP

2018-12-30

Jak informowaliśmy wcześniej, Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB II to projekt autorstwa DGA S.A., który został wybrany przez PARP do dofinansowania i będzie realizowany od początku przyszłego roku, czyli niebawem. Przedstawiamy kluczowe fakty związane z akceleratorem.

więcej

Puls Biznesu: Naprawcza ustawa działa

2018-12-30

Polecamy artykuł na stronie Pulsu Biznesu, gdzie m.in. czytamy wypowiedź Andrzeja Głowackiego, Prezesa DGA Centrum Sanacji Firm: "— Odkąd nowe przepisy weszły w życie, maleje liczba ogłoszonych upadłości, podczas gdy coraz więcej mamy postępowań restrukturyzacyjnych. Jestem przekonany, że w przyszłym roku liczba otwartych postępowań restrukturyzacyjnych przekroczy liczbę upadłości."

Przejdź do artykułu.

Projekt DGA na liście akceleratorów wybranych do dofinansowania

2018-12-13

Miło nam przekazać informację, że projekt DGA S.A. "Akcelerator Innowacji Przemysłowych INDUSTRYLAB II" znalazła sie na liście projektów, które spełniły kryteria wyboru i uzyskały wymaganą liczbą punktów, aby zostać zakwalifikowanym do dofinansowania. 

Z pełną listą projektów można zapoznać się tutaj.  

DGA oczekuje na podpisanie umowy z PARP na realizację tego projektu.

więcej

Rusza Akademia Menedżera Informacji

2018-12-13

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ogłosiło rozpoczęcie pierwszego w Polsce programu szkoleniowo - doradczego pn. "Akademia Meneżera Innowacji", skierowanego do firm, które są zainteresowane zwiększeniem swojej innowacyjności i konkurencyjności na rynku poprzez nabycie umiejętności w zakresie nowoczesnego zarządzania oraz wdrażania innowacji.

więcej

Startupy biorące udział w projekcie IndustryLab docenione

2018-12-06

Bio-steel sp z o.o. oraz Global Quantum sp. z o.o. to dwa startupy rozwinięte w ramach przedsięwzięcia INDUSTRYLAB realizowanego przez H. Cegielski-Poznań S.A. oraz DGA S.A. Oba projekty zostały docenione podczas wydarzeń towarzyszących trwającemu właśnie szczytowi klimatycznemu w Katowicach.

więcej

15-lecie Klubu Partnera UEP

2018-11-20

Minęło już 15 lat odkąd Klub Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu  łączy świat nauki ze światem biznesu. 22 listopada br. odbędzie się uroczystość uświętniająca ten okrągły jubileusz, podczas której m.in. zostaną przyznane nagrody Klubu Partnera wyróżniające zarówno firmy współpracujące, jak i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jednym z gospodarzy tego wydarzenia będzie Andrzej Głowacki, dziekan Klubu Partnera oraz Prezes Zarządu DGA S.A.

więcej

DGA Audyt wyceniła akcje holdingu Elektrim 

2018-10-30

DGA Audyt to spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej DGA, na co dzień zajmująca się badaniem sprawozdań finansowych spółek oraz świadcząca szereg usług z zakresu wyceny i optymalizacji finansów przedsiębiorstw. Jednym z badanych ostatnio przez DGA Audyt podmiotów był notowany na GPW holding Elektrim.

Czytaj więcej...

Głos Wielkopolski: Fundusz ratunkowy zachęci firmy do restrukturyzacji?

2018-10-24

Sanacja nie dla każdego. Wniosek o sanację firmy musi zatwierdzić sąd. Robi to, jeśli uzna, że plan restrukturyzacji ma szanse powodzenia. Nie jest to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa w kłopotach.

więcej

DGA S.A. członkiem Klubu Partnera w roku akademickim 2018/19

2018-10-22

Z radością informujemy, że w bieżącym roku akademickim DGA S.A. będzie członkiem Klubu Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Oznacza to możliwość organizowania ciekawych projektów skierowanych głównie do studentów uczelni zainteresowanych szeroko pojętym konsultingiem, w szczególności restrukturyzacją przedsiębiorstw.  

więcej

"Naprawy rzadko kończą się sukcesem" - Andrzej Głowacki dla Pulsu Biznesu o doświadczeniach w postępowaniach restrukturyzacyjnych

2018-10-18

Czasem jednak firmy udaje się uratować. Gorąco polecamy artykuł opublikowany w wydaniu PULSU BIZNESU z 17.10.2018r.,  w którym Andrzej Głowacki dzieli się doświadczeniami z postępowań restrukturyzacyjnych prowadzonych przez DGA Centrum Sanacji Firm S.A.  Mówi także o tym, jak DGA wspiera finansowo restrukturyzowane firmy.

"Naprawy rzadko kończą się sukcesem" - Puls Biznesu

Nowy adres biura DGA w Warszawie

2018-10-05

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 października br. biura DGA S.A. w Warszawie mieści się pod adresem: 00-113 Warszawa, ul. E. Plater 53 XIV p. budynek WFC. Numer telefonu: 22 528 6656.

więcej

DGA ma się dobrze na tle branży

2018-10-04

DGA jest jedną z najstarszych firm konsultingowych w Polsce i jedyną obecną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jeśli chodzi o zadłużenie spółka DGA wypada bardzo korzystnie na tle branży, gdyż jak podaje portal www.wnp.pl, według informacji z Krajowego Rejestru Długów polskie firmy konsultingowe są coraz bardziej zadłużone i obecnie zalegają one ze spłatą blisko 330 mln zł.   

więcej

 Sukcesja w firmach rodzinnych ze wsparciem DGA

2018-09-04

Od października br. firmy rodzinne z kilku województw będą mogły skorzystać ze wsparcia oferowanego w ramach projektu „Sukcesja w firmach rodzinnych” realizowanego przez DGA S.A. we współpracy z Sudeckim Instytutem Rozwoju Regionalnego.  

więcej

Panel Restrukturyzacja - EKG 2018

2018-05-09

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Jubileuszowym Europejskim Kongresie Gospodarczym 2018, który odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Katowicach.
W szczególności zachęcamy do wysłuchania dyskusji w trakcie panelu Restrukturyzacja, którego moderatorem będzie Prezes Zarządu DGA S.A. i DGA Centrum Sanacji Firm S.A. - Andrzej Głowacki.

Link do agendy wydarzenia

Zapraszamy do lektury

2018-02-28

O naszym projekcie oraz wydarzeniu DemoDay w ramach INDUSTRYLAB można przeczytać na portalu InnPoland.

Link do artykułu

DGA S.A. została członkiem Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa Oddział w Łodzi

2018-03-01

TNOiK jest polską instytucją naukową, zajmującą się problematyką zarządzania. Była jedną z pierwszych instytucji tego typu na świecie. Obie Strony liczą, że nawiązana współpraca zaowocuje podjęciem wspólnych inicjatyw, przyczyni się do wymiany wiedzy i doświadczenia a także rozwoju prowadzonej przez DGA S.A. działalności na terenie Łodzi i województwa łódzkiego. Obecnie DGA prowadzi w tym regionie projekty związane z aktywizacją rynku pracy i współpracuje z przedsiębiorcami.

O INDUSTRYLAB w InnPoland

2018-02-28

Zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu o startupach, które biorą udział w 2 edycji naszego programu akceleracji IndustryLab.

Link do artykułu

Zapraszamy na DEMO DAY

2018-02-23

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie Demo Day, które odbędzie się 5. marca 2018 r. w Poznaniu. Uczestnicy naszego programu akceleracji INDUSTRYLAB zaprezentują swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne. Zapraszamy do zapoznania się z informacją szczegółową.

Czytaj dalej...

Sprzedaż aktywów Zakładu Produkcyjnego Mennica - Metale Szlachetne S.A. w Radzyminie

2018-01-19

DGA Centrum Sanacji Firm S.A. - Zarządca w postępowaniu sanacyjnym Mennica – Metale Szlachetne S.A. w restrukturyzacji ogłasza sprzedaż w drodze konkursu ofert składników zakładu produkcyjnego w Radzyminie. Więcej informacji na stronie: http://www.sanacjafirm.pl/sprzedaz-aktywow-mmsz/

Zmiana adresu siedziby DGA S.A.

2018-01-08

Uprzejmie informujemy, że od 8.01.2018 r, nastąpiła zmiana adresu siedziby DGA S.A na:
ul. Towarowa 37, III piętro, 61-896 Poznań

DEMO DAY - szansa dla startupów i innowatorów przemysłowych

2017-11-20

W dniu 08.11.2017r. w Poznaniu w biurowcu DELTA gdzie mieści się również siedziba DGA S.A. odbyło się wydarzenie DEMO DAY  w ramach projektu "Akcelerator Innowacji Przemysłowych IndustryLab" - programu realizowanego przez DGA S.A. razem ze spółką H. Cegielski - Poznań S.A. (HCP S.A.) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Czytaj dalej...

Rusza drugi nabór innowacyjnych pomysłów na usługi opiekuńcze dla osób zależnych

2017-10-10

DGA S.A. jako realizator projektu "Inkubaot Innowacji Społecznych Wielkich Jutra" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w drugim naborze innowacyjnych pomysłów na usługi opiekuńcze dla osób zależnych. Szczegóły znajdą Pańtwo w ogłoszeniu o naborze. Zapraszamy również na stronę projektu www.inkubatorwielkichjutra.pl.

"Startupy: doświadczenia izraelskie. Możliwości współpracy" - partner merytoryczny wydarzenia DGA S.A.

2017-09-27

W dniach 16-17 października 2017 r., w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego, przy ul. Towarowej 55 odbędzie się w pierwsze Polsko-Izraelskim Forum pt.: "Startups: Israeli experience. Cooperation opportunities".

Izrael jest światowym liderem w liczbie startupów na 1000 mieszkańców. Izraelska dolina krzemowa (Silicon Wadi) jest drugim co do znaczenia centrum najnowszych technologii, obok amerykańskiej Silicon Valley. Podczas forum prelegenci – założyciele i menedżerowie wyróżniających się izraelskich startupów - podzielą się swoimi doświadczeniami w osiąganiu sukcesów w biznesie. DGA S.A. jest partnerem merytorycznym Forum. Zwracamy uwagę na drugi dzień forum, który  będzie poświęcony współpracy startupów i dojrzałych korporacji. Tradycyjne firmy mają obecnie problemy z nadążaniem za przyspieszającą rewolucją cyfrową (Internet 4.0). Przedstawione będą izraelskie doświadczenia, a także wielkopolskie przykłady współpracy przedsiębiorstw H.Cegielski i Industry Lab (Akcelerator Innowacji Przemysłowych DGA) , a także Solaris Bus&Coach z izraelskim legendarnym startupem Mobileye (który został przejęty przez Intel w tym roku za 15 mld USD). Rejestracja na stronie internetowej http://startupconference.pl/

Realizacja projektu pt. "Kompleksowe wsparcie kompetencji kluczowych uczniów gimnazjów w powiecie tureckim".

2017-06-19

Serdecznie informujemy, że w dniu 19 czerwca 2017r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego, który działa jako Instutucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnm na lata 2014-2020, podpisał umowę na realizację projektu pt. "Kompleksowe wsparcie kompetencji kluczowych uczniów gimnazjów w powiecie tureckim".  Czytaj dalej...

Prezes DGA S.A. Andrzej Głowacki w składzie Konwentu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu 

2017-06-13

Konwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu tworzą znamienici przedstawiciele biznesu i administracji publicznej. Głównym zadaniem tego organiiu jest doradztwo Rektorowi i Senatowi UEP w budowaniu strategii rozwoju Uczelni. 

Zadaniem Konwentu UEP będzie wspieranie Uczelni w realizacji przedsięwzięć rozwojowych, promowanie UEP w kraju i za granicą oraz zgłaszanie wniosków i wyrażanie opinii związanych m.in z programami dydaktycznymi Uniwersytetu. Członkowie konwentu UEP podejmować będą również inicjatywy służące nawiązywaniu i pogłębianiu współpracy Uczelni z podmiotami gospodarczymi, organami władzy państwowej i samorządu terytorialnego w zakresie kształcenia oraz prowadzenia badań naukowych. Konwent UEP pozwoli również na rozwój programu studenckich praktyk, ułatwiających start zawodowy. Wspólnie z członkami Konwentu tworzone będą nowe rozwiązania promujące zatrudnienie absolwentów UEP. 

Pełny skład Konwentu UEP na lata 2017-2020 dostępny jest tutaj...

Zarządca ratuje firmę przed upadłością 

2017-06-09

1 czerwca DGA S.A. zawarła umowę pożyczki z DGA Centrum Sanacji Firm S.A. Pieniądze są przeznaczone na ratowanie Mennicy Metale -Szlachetne w Radzyminie - Spółki w której DGA CSF pełni czynności zarządcy w postępowaniu sanacyjnym. To wyjątkowy przypadek, kiedy Zarządca ryzykuje własne pieniądze w celu sfinansowania trudnego momentu w postępowaniu restrukturyzacyjnym.
Zachęcamy do lektury artykułu opublikowanego na łamach Plusu Biznesu.
więcej...

DGA S.A. i H. Cegielski-Poznań S.A. zapraszają startupy do współpracy

2017-06-07

Ruszył kolejny nabór projektów do Akceleratora Innowacji Przemysłowych IndustryLab – programu realizowanego przez DGA S.A. razem ze spółką H.Cegielski-Poznań S.A. To szansa dla startupów i innowatorów przemysłowych, aby wziąć udział w 6-miesięcznym programie akceleracyjnym. Nabór zgłoszeń do programu potrwa do 7 lipca br.

więcej...

DGA S.A. WSPIERA FINANSOWO RESTRUKTURYZOWANE PRZEDSIĘBIORSTWO

2017-06-05

Zarząd DGA S.A. w ślad za raportem bieżącym nr 9 informuje, że w dniu 1 czerwca 2017 r. zawarł umowę pożyczki pieniężnej z DGA Centrum Sanacji Firm S.A., która wykonuje czynności Zarządcy w postępowaniu sanacyjnym Spółki Mennica Metale – Szlachetne S.A. z siedzibą w Radzyminie

Czytaj dalej...

Zapraszamy do udziału w Konferencji "Restrukturyzacja naprawcza - wyzwanie dla Doradców"

2017-06-02
Zapraszamy do udziału w Konferencji "Restrukturyzacja naprawcza - wyzwanie dla Doradców", która odbędzie się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniu 21 czerwca 2017 r.
 
Celem konferencji jest praktyczne spojrzenie na biznes restrukturyzacyjny, prezentacja najnowszych i skutecznych rozwiązań, dyskusja nad wybranymi narzędziami restrukturyzacyjnymi. Spotkanie służy również promocji działań restrukturyzacyjnych i edukacji przedsiębiorców co do możliwości i warunków ich wykorzystania.
 
Szerokie grono prelegentów – praktyków i twórców Prawa restrukturyzacyjnego a w nim licencjonowany doradca restrukturyzacyjny Andrzej Głowacki  - omówi biznesowe i prawne aspekty doradztwa restrukturyzacyjnego. 
 
Więcej informacji na temat konferencji oraz szczegółowy program znajduje się na stronie: www.akademiarestrukturyzacji.pl

DGA S.A. wspólnie z WARP Sp. z o.o. Akceleratorem Obligacji Społecznych w obszarze RYNEK PRACY

2017-05-15

Spółka DGA S.A. (pełniąc funkcję Lidera Partnerstwa) podpisała umowę o dofinansowanie innowacyjnego projektu pt. „Mechanizm zastosowania obligacji społecznych w obszarze RYNEK PRACY”, której stroną jest Ministerstwo Rozwoju i Finansów.   

Czytaj dalej...

Zapraszamy na IV Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego

2017-04-24

Szanowni Państwo, 

     To ostatnie chwile alby zapisać się na IV Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego - 27 - 28 kwietnia 2017r. Tematy sesji są naprawdę ciekawe:

  • Postępowanie sanacyjne w praktyce
  • Pre - pack
  • Odpowiedzialność karna w prawie insolwencyjnym.

 

Serdecznie zapraszamy, warto być.  
kongresy.allerhand.pl/kongres/

Rusza kolejny projekt DGA – tym razem typu outplacement w Wielkopolsce

2017-03-16

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Praca na nowo – program outplacementowy w Wielkopolsce”. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Sudeckim Instytutem Rozwoju Regionalnego, który pełni rolę Lidera. DGA S.A. występuje w roli Partnera. Umowa o dofinansowanie podpisana została w dniu 22 lutego 2017 r.

więcej

Andrzej Głowacki, dziekan Klubu Partnera UEP, szefem jury międzynarodowego konkursu 3MT na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

2017-03-06

Three Minute Thesis® to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, stworzony przez The University of Queensland (Australia). W ramach konkursu Three Minute Thesis doktoranci mają trzy minuty, aby wygłosić ciekawą prezentację na temat prowadzonej pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa. 3MT® nie ma na celu trywializacji badań naukowych lub ich nadmiernego uproszczenia, ale stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców.

Czytaj dalej...

STARTUPY NA START

 
2017-02-03

Rusza pierwszy nabór wniosków w ramach programu akceleracyjnego INDUSTRYLAB, którego koordynatorem jest DGA S.A. Na zgłoszenia innowacji przemysłowych, produktów i usług dla H.Cegielski-Poznań S.A. czekamy do 3.marca 2017 roku. Każdy z zakwalifikowanych do programu startupów otrzyma opiekę mentorską ze strony specjalistów z Cegielskiego, wsparcie merytoryczne oraz dofinansowanie w kwocie do 200.000 zł.

więcej

Zakłady HCP Poznań i spółka DGA rozpoczynają współpracę z młodymi przedsiębiorcami

2017-01-02

Zakłady Hipolita Cegielskiego otwierają nowy rozdział w swojej historii. Po tym jak otrzymały ponad 50 milionów złotych z Ministerstwa Skarbu Państwa na restrukturyzację, przyszedł czas na kolejne zmiany. W zeszłym tygodniu przedstawiciele zarządu Hipolita Cegielskiego oraz spółki DGA - doradcy prywatyzacyjnego Cegielskiego - podpisali umowę o współpracy. Jednocześnie udało się konsorcjum uzyskać dofinansowanie dla wspólnego projektu - „Industrylab”, który ma być wsparciem dla początkujących, innowacyjnych firm. Wartość projektu to ponad 5,5 miliona złotych. - czytamt w Głosie Wielkopolskim. Czytaj dalej...